WELL MAKİNA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ
WELL MAKİNA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

Teklif Formu

Adınız Soyadınız

E-Mail

Telefon

Mesajınız

WELL MAKİNA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ WELL MAKİNA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ

Menü

Toz Boya Uygulama Tesisleri

Toz Boya Uygulama Tesisleri

Toz Boya Uygulama Tesisleri

Elektrostatik toz boya uygulama sistemi,solvent içermeyen kuru bir yüzey kaplama metodudur.

Boyanacak malzeme ile toz boya partiküllerinin özel üretilmiş boya kabinleri ve boya tabancaları aracılığı ile oluşan manyetik bir ortam içerisinde farklı elektrik yüklenmeleri sonucunda boya partiküllerinin homojen bir dağılım ile boyanacak yüzeyi kaplaması esasına dayanır.

Sonrasında toz boya ile kaplanan malzemenin 180-200 ° C ısı ile özel üretilmiş fırınlarda kürlenmesi sağlanmakta ve böylece malzemenin bir parçası haline gelen bir boyalı yüzey elde edilmektedir.

Toz boyanın polimerizasyonu pişme işlemi sırasında boyanın malzemeye tutunmasını sağlar, sonuçta elde edilen boyalı malzeme aşınmaya, korozyona kimyasal etkilere ve darbelere karşı mükemmel bir direnç gösterir.

Toz boya uygulama prosesinde solvent bazlı boyalarda bulunan çözücüler ve uçucu organikler ( VOC , Volatile organiz compounds ) gibi zararlı kimyasal maddeler içermediğinden hem çevre dostudur, hemde insan sağlığını korur.

Uygulama sırasında fazladan püskürtülen boya özel üretilen geri dönüşüm üniteleri aracılığı ile yeniden kazanılır ve geri dönüştürülen boya ile beraber kayıp oranı % 05'i geçmez.

Bu oran sıvı solvent bazlı boyalarda çok daha yüksek olup toz boyanın birim maliyeti solvent bazlı boyalara oranla önemli ölçüde daha uygundur.