Boyahanelerde Boya tutucu ( Toz ve Yaş ) olarak  ve endüstriyel havalandırma sistemlerinde kullanılan filtrelerdir.

EU3 (G3) PAINT ARRESTOR CAM ELYAF FİLTRE

Boyahanelerde ve boya kabinlerinde zemin filtresi ve endüstriyel havalandırma sistemlerinde kuru tip ön filtre olarak kullanılmaktadır. Çok ince ve sürekli cam liflerinden mamul Paint arrastor filtre malzemesi, yüksek boya ve toz tutma kapasitesine sahiptir. Lif yoğunluğu hava giriş yönünden hava çıkış yönüne doğru artmaktadır.Bu sayede yüksek filtrasyon performansısergilemektedir.

Fiberglass bileşim
Filtre Sınıfı EU3 - G3

 

EU5 (F5) MUMLU TAVAN FİLTRESİ

Boya kabinlerinde tavan filtresi olarak, havalandırma ünitelerinde ve klima santrallerinde hassas filtre olarak kullanılmaktadır. Tüm katmanları özel mum emdirilmiş, ısıl işlemle birbirine yapıştırılmış sentetik liflerden oluşan tavan filtresidir. Temiz hava yüzeyi özellikle yüksek yoğunlukta olup hasır örgü ile desteklenmiştir. Bu sayede uzun filtrasyon ömrü, yüksek verimlilik, partikül dolaşımını engelleyici bir yapı ve düşük enerji maliyeti elde edilmektedir.
Sentetik elyaf bileşim
Filtre Sınıfı: EU5 - F5

 

AKORDEON FİLTRE

Endüstriyel yaş boya kabinlerinde kullanılır. İki katmanlı neme dayanıklı kraft kağıt filtre, Akordeon yapısı sayesinde homojen filtreleme ve sıvı partikülleri etkili bir şekilde tutmak amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

 

 

KEÇE FİLTRELER

Elektrostatik toz boya uygulamalarında, siklon ünitesi tarafından tutulamayan ve geri kazanım verimliliği olmayan çok ince tanecikli toz boyanın dış ortama verilmesini engellemek amacıyla son filtre ünitesi olarak kullanılırlar.

Ayrıca mobilya sektöründe talaş ve zımpara tozlarının toplanması için kullanılan Toz Toplama ünitelerinde kullanılmaktadır.

 


 

KARTUŞ FİLTRELER

Filtreli Toz Boya Kabinlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kullanılan filtrenin malzemesi, yüzey alanı ve dayanıklılığı Filtreli Toz Boya Kabininin verimini direkt olarak belirler. Bu yüzden işletme şartları göz önünde bulundurularak doğru filtre seçimi yapılmalıdır. Temel olarak, kabin içerisinde emilen tozlu hava kartuş filtre üzerinden geçirilir ve filtrelenmiş tozsuz hava dış ortama atılır. Over spray toz boya filtre yüzeyinde tutulur. Tozun filtre malzemesinin yüzeyinden temizlenmesi, akış yönüne karşı sıkıştırılmış hava püskürtme sistemi (jet-pulse) ile gerçekleştirilir.

Kağıt toz boya filtreleri 6,80- 12 m2

Teflon toz boya filtreleri 6,80- 12 m2

Al-Teflon toz boya filtreleri 6,80- 12 m2

Kartuş toz boya filtrelerinin ölçüsü Ø320x600 mm

olup flaşlı ve flanşsız çeşitleri mevcuttur.